Entity List (3.0.9) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disable
ar: تعطيل

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple
ar: متعدد

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: Display
ar: العرض

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Items
ar: أخبار

en: Widget
ar: ودجة

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Display title
ar: عرض العنوان

en: Add Filter
ar: إضافة المرشح

en: Empty text
ar: نص خالى

en: Filters
ar: المرشحات

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Source
ar: المصدر

en: Query
ar: استفسار

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Use pager
ar: استخدم ناقل الصفحات

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Or
ar: أو

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Filter settings
ar: إعدادات المرشح

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
