Entity Logger (1.0.2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Log message
id: Pesan log

en: Severity
id: Keparahan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
