Entity Mesh (1.1.7) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: Title
de: Titel

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Scheme
de: Schema

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: Node
de: Beitrag

en: All
de: Alle

en: Desc
de: Absteigend

en: Table
de: Tabelle

en: Sort by
de: Sortierung

en: Source
de: Quelle

en: Entity
de: Entität

en: Backlinks
de: Querverweise

en: Values
de: Werte

en: Graph
de: Diagramm

en: Offset
de: Versatz

en: Nid
de: Beitrags-ID

en: Target
de: Ziel

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Broken links
de: Fehlerhafte Links

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Data export
de: Datenexport

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity Bundle
de: Entität Bündel

en: The node ID.
de: Die ID des Beitrags.

en: Entity ID (Source)
de: Entitäts-ID (Quelle)

en: Entity ID (Target)
de: Entitäts-ID (Ziel)

en: Batch
de: Stapel

en: Subcategory
de: Unterkategorie

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: Langcode
de: Sprachkürzel

en: Entity not found.
de: Entität nicht gefunden.
