Entity Pilot (8.x-1.0-beta10) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Getting started
ja: はじめに

en: Ignore
ja: 無視

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Queued
ja: 待機

en: Pending
ja: 処理待ち

en: 1 item | @count items
ja[0]: 1 項目
ja[1]: @count 項目

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Diff
ja: 差分

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Mapping
ja: マッピング

en: Account settings
ja: アカウントの設定

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Account
ja: アカウント

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Queue
ja: キュー

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: New revision
ja: 新規リビジョン

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Add account
ja: アカウントを追加

en: View changes
ja: 変更内容を表示

en: No revision
ja: リビジョンなし

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング

en: Allowed values function
ja: 利用可能な値の関数

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: Edit %label
ja: %label を編集

en: @type: added %info.
ja: @type:%infoが追加されました

en: @type: updated %info.
ja: @type: %infoが更新されました

en: The revision ID.
ja: リビジョンID。

en: The revision log message.
ja: リビジョンのログメッセージ。

en: Allowed value with label
ja: ラベル付きの利用可能な値

en: Entity Type ID
ja: エンティティタイプID

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)

en: Continuing on
ja: 続き
