Entity Pilot (8.x-1.2) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Status
he: מצב

en: Approve
he: אשר

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Created
he: נוצר

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Field type
he: סוג שדה

en: N/A
he: -ללא-

en: Ignore
he: התעלמות

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Queued
he: בהמתנה (בתור)

en: Pending
he: ממתינות

en: 1 item | @count items
he[0]: פריט אחד
he[1]: @count פריטים

en: Allowed values list
he: רשימת ערכים מותרים

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Info
he: מידע

en: Diff
he: שינוי

en: Changed
he: השתנה

en: Source field
he: שדה המקור

en: Language code
he: קוד השפה

en: Mapping
he: מיפוי

en: Account settings
he: הגדרות חשבון

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Account
he: חשבון

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Queue
he: תור

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: New revision
he: גרסה חדשה

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: No revision
he: אין גירסה

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.

en: Edit %label
he: עריכת %label

en: Enabled entity-types
he: איפשור סוגי ישויות
