Entity Reference Revisions (8.x-1.7) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Filter by
he: סינון לפי

en: Role
he: תפקיד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Search fields
he: שדןת חיפוש

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: types
he: סוגים

en: About
he: אודות

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Uses
he: שימושים

en: Displays the fields with an optional template.
he: מציג את השדות עם תבנית אופציונלית

en: Restrict to the selected roles
he: הגבל לתפקידים הבחורים

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Rendered as @mode
he: רונדר כ@mode

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Managing and displaying entity reference fields
he: ניהול ותצוגה של שדות רפררנס ליישות

en: Selecting reference type
he: בחירת סוג רפרנס

en: Filtering and sorting reference fields
he: סינון ומיון של שדות רפרנס

en: Displaying a reference
he: הצגת רפרנס

en: Sort settings
he: הגדרות מיון
