Entity Share (8.x-1.0-alpha7) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Delete group
hi: समूह नष्ट करो

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Direction
hi: दिशा

en: Bundle
hi: पोटली

en: UUID
hi: युयुआइङी
