Entity Share (8.x-3.9) - en to am translation catalogue (35 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Header
am: ራስጌ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
