Entity Share (8.x-3.9) - en to ast translation catalogue (30 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Path
ast: Camín

en: Header
ast: Encabezáu

en: Filter
ast: Filtru

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: File size
ast: Tamañu del ficheru

en: Role
ast: Rol

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Filters
ast: Filtros

en: Revision
ast: Revisión
