Entity Share (8.x-3.9) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: sort by @s
bn: @s অনুসারে সাজাও

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
