Entity Share (8.x-3.9) - en to bo translation catalogue (50 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Groups
bo: ཚོ།

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: File name
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: File size
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: First
bo: དང་པོ

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Or
bo: ཡང་ན

en: sort by @s
bo: @s་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག

en: Web services
bo: དྲ་རྒྱའི་ཞབས་ཞུ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: And
bo: དང་

en: Entity ID
bo: དངོས་གཟུགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས
