Entity Share (8.x-3.9) - en to cy translation catalogue (41 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Access
cy: Mynediad

en: Path
cy: Llwybr

en: Header
cy: Pennawd

en: Filter
cy: Hidlydd

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Last
cy: Olaf

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: First
cy: Cyntaf

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Image title
cy: Pennawd delwedd

en: Context
cy: Cyd-destun

en: sort by @s
cy: dosbarthu drwy @s

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: And
cy: Ac
