Entity Share (8.x-3.9) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Delete group
is: Eyða hóp

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Access
is: Aðgangur

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: Header
is: Haus

en: Filter
is: Sía

en: File name
is: Skráarnafn

en: File size
is: Skráarstærð

en: Role
is: Hlutverk

en: Last
is: Síðasta

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Filters
is: Síur

en: Undefined
is: Óskilgreint

en: First
is: Fyrsta

en: Revision
is: Útgáfa

en: Context
is: Samhengi

en: Sort
is: Raða

en: sort by @s
is: flokka eftir @s

en: Direction
is: Stefna

en: And
is: Og
