Entity Share (8.x-3.9) - en to oc translation catalogue (54 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Access
oc: Accès

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Header
oc: Entèsta

en: Filter
oc: Filtrar

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Role
oc: Ròtle

en: Last
oc: Darrièr

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Filters
oc: Filtres

en: Undefined
oc: Indefinit

en: First
oc: Primièr

en: Values
oc: Valors

en: Context
oc: Contèxte

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Or
oc: Ou

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Direction
oc: Direccion

en: Bundle
oc: Paquet

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: And
oc: Et

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat
