Entity Share (8.x-3.9) - en to pt translation catalogue (79 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Delete group
pt: Apagar grupo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Summary
pt: Resumo

en: Access
pt: Acesso

en: Path
pt: Caminho

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Filter
pt: Filtrar

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Role
pt: Papel

en: Channel
pt: Canal

en: Last
pt: Último

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Operator
pt: Operador

en: Filters
pt: Filtros

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Undefined
pt: Indefinido

en: First
pt: Primeiro

en: Revision
pt: Revisão

en: Diff
pt: Alterações

en: Image title
pt: Título da imagem

en: Channels
pt: Canais

en: Values
pt: Valores

en: Context
pt: Contexto

en: Sort
pt: Ordenar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Or
pt: Ou

en: sort by @s
pt: ordenar por @s

en: Web services
pt: Serviços web

en: Output
pt: Saída

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Direction
pt: Direção

en: Remote
pt: Remoto

en: Bundle
pt: Pacote

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: And
pt: E

en: Delete filter
pt: Excluir filtro

en: Policy
pt: Política

en: Select a group
pt: Selecione um grupo

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Invalid URL.
pt: URL Inválida.

en: Import configuration
pt: Importar configuração

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Sorts
pt: Ordenação

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Link to entity
pt: Link para entidade

en: Last import
pt: Última importação

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação básica HTTP

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: Diff settings
pt: Configurações de Diff

en: Number of leading lines in a diff
pt: Número de linhas à esquerda em um diff

en: Number of trailing lines in a diff
pt: Número de linhas à esquerda em um diff

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Site's default language (@language)
pt: Idioma padrão do site (@language)
