Entity Share (8.x-3.9) - en to ru translation catalogue (81 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Delete group
ru: Удалить группу

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: Access
ru: Доступ

en: Path
ru: Путь

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Header
ru: Шапка

en: Filter
ru: Фильтр

en: File name
ru: Имя файла

en: File size
ru: Размер файла

en: Role
ru: Роль

en: Channel
ru: Канал

en: Last
ru: Последний

en: Anonymous
ru: Гость

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Operator
ru: Оператор

en: Filters
ru: Фильтры

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Processor settings
ru: Настройки процессора

en: First
ru: Первый

en: Revision
ru: Редакция

en: Image title
ru: Заголовок изображения

en: Channels
ru: Каналы

en: Values
ru: Значения

en: Context
ru: Контекст

en: Sort
ru: Сортировка

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Or
ru: Или

en: sort by @s
ru: сортировать по @s

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Output
ru: Вывод

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Add a new group
ru: Добавить новую группу

en: Direction
ru: Направление

en: Bundle
ru: Набор

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: And
ru: И

en: Delete filter
ru: Удалить фильтр

en: Policy
ru: Политика

en: Select a group
ru: Выбрать группу

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Invalid URL.
ru: Неправильный URL.

en: Import configuration
ru: Импорт конфигурации

en: Entity bundle
ru: Подтип сущности

en: Sorts
ru: Сортировки

en: Replace tokens
ru: Замена токенов

en: Entity reference
ru: Ссылка на сущность

en: Client Secret
ru: Пароль клиента

en: Link to entity
ru: Ссылка на сущность

en: HTTP Basic Authentication
ru: HTTP Basic-аутентификация

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Diff settings
ru: Настройки Diff

en: Number of leading lines in a diff
ru: Количество ведущих строк в diff

en: Number of trailing lines in a diff
ru: Количество висячих линий в diff

en: Processor order
ru: Порядок процессоров

en: Site's default language (@language)
ru: Язык сайта по умолчанию (@language)
