Entity Share (8.x-3.9) - en to sv translation catalogue (71 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Delete group
sv: Radera grupp

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Access
sv: Åtkomst

en: Path
sv: Sökväg

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Filter
sv: Filtrera

en: File name
sv: Filnamn

en: File size
sv: Filstorlek

en: Role
sv: Roll

en: Channel
sv: Kanal

en: Last
sv: Sista

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Filters
sv: Filter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Undefined
sv: Ej definierad

en: First
sv: Första

en: Revision
sv: Version

en: Diff
sv: Skillnad

en: - Please select -
sv: - Var god välj -

en: Image title
sv: Bildtitel

en: Channels
sv: Kanaler

en: Values
sv: Värden

en: Context
sv: Sammanhang

en: Sort
sv: Sortera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Or
sv: Eller

en: sort by @s
sv: Sortera efter @s

en: Web services
sv: Webbtjänster

en: Output
sv: Mata ut

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Add a new group
sv: Lägg till en ny grupp

en: Direction
sv: Riktning

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: And
sv: och

en: Policy
sv: Riktlinje

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Alt
sv: Alternativ

en: Import configuration
sv: Konfiguration på importering

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Sorts
sv: Sorteringar

en: Entity reference
sv: Objektsreferens

en: Link to entity
sv: Länk för objekt

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Site's default language (@language)
sv: Webbplatsens förvalda språk (@language)
