Entity Template (1.0.0-alpha10) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Priority
ar: الأولوية

en: Edit
ar: تحرير

en: Variable
ar: متغير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: remove
ar: إزالة

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Filter
ar: انتقاء

en: configure
ar: ضبط

en: Items
ar: أخبار

en: Provider
ar: المزود

en: Filters
ar: المرشحات

en: Template
ar: القالب

en: Condition
ar: شرط

en: Templates
ar: القوالب

en: Context
ar: السياق

en: Data
ar: المعطيات

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Context assignments
ar: تعيينات السياق
