Entity Template (1.0.0-alpha13) - en to hy translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Priority
hy: Առաջնայնություն

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Items
hy: Տարրեր

en: Provider
hy: Մատակարար

en: Condition
hy: Վիճակ

en: @label
hy: @label (@column)

en: Machine-readable name
hy: Մեքենայաընթեռնելի տվյալների անունը:
