Entity term (2.0.1) - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Status
he: מצב

en: Remove
he: הסרה

en: new
he: חדש

en: Add
he: הוספה

en: Vocabulary
he: מילון

en: Other
he: אחר

en: Entity
he: יישות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה
