Entity Update (2.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: ID
ar: المعرف ID

en: Basic
ar: الأساسي

en: String
ar: المقطع

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Show
ar: عرض

en: UUID
ar: المعرف UUID
