Entity Update (2.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Development
fa: توسعه

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: ID
fa: شناسه

en: Cleanup
fa: پاک سازی

en: Basic
fa: پایه

en: String
fa: رشته

en: Integer
fa: صحیح

en: City
fa: شهر

en: Show
fa: نمایش
