Entity Update (8.x-1.2-rc6) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Development
da: Udvikling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: City
da: By

en: Show
da: Vis
