Entity Usage (8.x-2.0-alpha7) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Type
gl: Tipo

en: Language
gl: Idioma

en: Settings
gl: Axustes

en: Default
gl: Predeterminado

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Published
gl: Publicado

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Other
gl: Outro

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Used in
gl: Usado en

en: Usage
gl: Uso

en: About
gl: Información
