Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (12 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Type
eu: Mota

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Current
eu: Unekoa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Used in
eu: Erabilita

en: Usage
eu: Erabilera

en: - Restricted access -
eu: - Sartzea mugatua -
