Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: Default
oc: Per defaut

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Current
oc: Actual

en: Entity
oc: Entitat

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Usage
oc: Utilizacion
