Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to be translation catalogue (10 entries)

en: Status
be: Статус

en: Type
be: Тып

en: Language
be: Мова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Default
be: Прадвызначана

en: Unknown
be: Невядомы

en: Field name
be: Назва поля

en: Current
be: Бягучы

en: Entity
be: Сутнасць

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў
