Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Parent
fa: والد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Current
fa: جاری

en: Entity
fa: عنصر

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Usage
fa: کاربرد
