Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Type
he: סוג

en: Language
he: שפה

en: Parent
he: אב

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Field name
he: שם שדה

en: Current
he: נוכחי

en: Entity
he: יישות

en: Used in
he: משמש ב-

en: Usage
he: שימוש
