Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Current
hi: मौजूदा

en: Entity
hi: इकाई

en: - Restricted access -
hi: उपयोग प्रतिबंधित
