Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to ku translation catalogue (8 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Language
ku: زمان

en: Parent
ku: باوان

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Used in
ku: بەکارهاتووە لە
