Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Parent
pt: Superior

en: Default
pt: Padrão

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Current
pt: Atual

en: Entity
pt: Entidade

en: Used in
pt: Usado em

en: Usage
pt: Uso

en: - Restricted access -
pt: - Acesso restrito -

en: Entity Usage Settings
pt: Configurações de uso da entidade
