Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Parent
tr: Üst öge

en: Default
tr: Varsayılan

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Field name
tr: Alan adı

en: Current
tr: Şu anki

en: Entity
tr: Nesne

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Usage
tr: Kullanım

en: Relation
tr: İlişki

en: - Restricted access -
tr: - Kısıtlanmış erişim -
