Entity Usage Plus (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Parent
uk: Батько

en: Default
uk: Базово

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Field name
uk: Назва поля

en: Current
uk: Поточна

en: Entity
uk: Сутність

en: Used in
uk: Використано в

en: Usage
uk: Використання

en: Relation
uk: Відношення

en: - Restricted access -
uk: - Обмежений доступ -
