Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to am translation catalogue (6 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Language
am: ቋንቋ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Default
am: ነባሪ

en: Field name
am: የመስኩ ስም
