Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Type
ast: Triba

en: Language
ast: Llingua

en: Parent
ast: Padre

en: Default
ast: Predefiníu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Field name
ast: Nome del campu
