Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to bo translation catalogue (11 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Current
bo: མིག་སྔར

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Used in
bo: བེད་སྤྱོད་བྱེད་ས

en: Usage
bo: སྤྱོད་སྟངས
