Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Type
ca: Tipus

en: Language
ca: Llengua

en: Parent
ca: Pare

en: Default
ca: Per defecte

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Current
ca: Actual

en: Entity
ca: Entitat

en: Used in
ca: Usat a

en: Usage
ca: Ús

en: - Restricted access -
ca: - Accés restringit -
