Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Type
de: Typ

en: Language
de: Sprache

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Default
de: Standard

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Field name
de: Feldname

en: Current
de: Aktuell

en: Entity
de: Entität

en: Used in
de: Verwendet in

en: Usage
de: Verwendung

en: Relation
de: Beziehung

en: - Restricted access -
de: - Eingeschränkter Zugriff -

en: There are no recorded usages for entity of type: @type with id: @id
de: Es wurde keine Verwendung für die Entität des Typs: @type mit der ID: @id aufgezeichnet

en: Entity Usage Settings
de: Entitäts-Verwendungsprotokoll-Einstellungen
