Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Type
eo: Tipo

en: Language
eo: Lingvo

en: Parent
eo: Patro

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Field name
eo: Nomo de kampo
