Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Parent
hu: Szülő

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Field name
hu: Mező neve

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Entity
hu: Entitás

en: Used in
hu: Ez használja

en: Usage
hu: Használat

en: Relation
hu: Kapcsolat

en: - Restricted access -
hu: - Korlátozott hozzáférés -

en: There are no recorded usages for entity of type: @type with id: @id
hu: @type típusú és @id azonosítójú entitás máshol való használata még nincs regisztrálva.

en: Entity Usage Settings
hu: Entity Usage beállítások
