Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: Parent
ja: 親

en: Default
ja: デフォルト

en: Unknown
ja: 不明

en: Field name
ja: フィールド名

en: Current
ja: 現在

en: Entity
ja: エンティティ

en: Used in
ja: 利用場所

en: Usage
ja: 使用方法

en: Relation
ja: リレーション

en: - Restricted access -
ja: - 制限されたアクセス -
