Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Language
ur: زبان

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Default
ur: طے شدہ

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام
