Entity Usage Plus (1.0.0-beta1) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Default
vi: Mặc định

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Field name
vi: Tên trường

en: Current
vi: Hiện thời

en: Used in
vi: Được dùng trong

en: Usage
vi: Sử dụng
