Entity Value Inheritance (EVI) (1.2.1) - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Status
es: Estado

en: Description
es: Descripción

en: Disable
es: Desactivar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Administration
es: Administración

en: Message
es: Mensaje

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Update
es: Actualizar

en: Destination
es: Destino

en: Provider
es: Proveedor

en: Override
es: Sobreescribir

en: Source
es: Origen

en: Field Type
es: Tipo de campo

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Overwrite
es: Sobreescribir

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Entity Types
es: Tipos de entidad

en: Field: @field
es: Campo: @field

en: Entity Bundle
es: Paquete de Entidad
