Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.6) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Update
ja: 更新

en: Filter
ja: フィルター

en: Destination
ja: 行き先

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Override
ja: 上書き

en: Source
ja: ソース

en: Field Type
ja: フィールドタイプ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Overwrite
ja: 上書き
