Entity Value Inheritance (EVI) (1.5.0) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: إدارة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Filter
ar: انتقاء

en: Destination
ar: الوجهة

en: Provider
ar: المزود

en: Source
ar: المصدر

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Overwrite
ar: كتابة فوق
