Entity Version (8.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Version
hi: संस्करण

en: Major
hi: प्रमुख

en: Minor
hi: गौण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hi: प्रारूप

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hi: प्रकाशित

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hi: नया ड्राफ्ट बनाएं

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hi: प्रकाशित करना
