Entity Version (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Version
hu: Verzió

en: Major
hu: Fő

en: Minor
hu: Jelentéktelen

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: History
hu: Történet

en: ID
hu: Azonosító

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Increase
hu: Nagyítás

en: Decrease
hu: Kicsinyítés

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Patch
hu: Folt

en: Nothing
hu: Semmi

en: Entity type ID
hu: Entitástípus azonosító

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
