Entity Visibility Preview (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Settings
pt: Definições

en: Update
pt: Atualizar

en: Preview message
pt: Pre-visualizar mensagem

en: Vocabulary ID
pt: Vocabulário ID

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Bundle
pt: Pacote

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção

en: Bypass access checks
pt: Ignorar verificações de acesso

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
